Rekrutacja
Hugon Kołłątaj
rekru
hugon
Slide
Slide
szkola
previous arrow
next arrow

Profilaktyka – rak szyjki macicy 1

„Wybierz życie – pierwszy krok” to program edukacyjny, dotyczący profilaktyki raka szyjki macicy, do którego w tym roku przystąpiła nasza szkoła. Na platformie Microsoft Teams zorganizowane zostały zajęcia dla uczniów klasy 1BP na temat chorób nowotworowych, a spotkanie przeprowadzone było przez p. Jadwigę Zapałę, specjalistę do spraw promocji zdrowia Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach, które zaoferowało swoją pomoc. W trakcie zajęć poruszone zostały bardzo ważne kwestie związane z przyczynami oraz mechanizmami rozwoju chorób nowotworowych, ponadto zwrócono uwagę na umiejętność obserwowania swojego organizmu oraz wskazano, jakie objawy powinny nas zaniepokoić oraz skłonić do wizyty u lekarza i wykonania badań kontrolnych. Pani Jadwiga Zapała przygotowała już dla naszych uczniów kolejne zajęcia, które przeprowadzone zostaną prawdopodobnie w styczniu i dotyczyć będą profilaktyki raka szyjki macicy.