Rekrutacja
Hugon Kołłątaj
rekru
hugon
Slide
Slide
szkola
previous arrow
next arrow
 

Spotkanie z Koordynatorem Diecezjalnego Centrum Wolontariatu p. Moniką Wilk.

We wtorek, 19 października 2021 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z Koordynatorem Diecezjalnego Centrum Wolontariatu – p. Moniką Wilk.

Na początku spotkania ks. Tomasz Kaczówka przywitał naszego gościa i poprosił o przeprowadzenie spotkania – szkolenia inaugurującego w ten sposób naszą współpracę z Diecezjalnym Centrum Wolontariatu w Kielcach. Nasi uczniowie z klasy II BP i II CP wzięli w nim czynny udział poprzez dyskusję i wymianę dotychczasowych doświadczeń, związanych z bezinteresowną pomocą innym ludziom, a następnie wyrazili chęć zostania wolontariuszem. Po spotkaniu licealiści, p. dyrektor – Anna Golik, p. wicedyrektor – Tomasz Pietrzykowski, ks. Tomasz Kaczówka oraz p. Monika Wilk udali się przed szkołę, gdzie w wyznaczonym miejscu – rabacie –  zasadzili cebulki żonkili, tym samym włączając się w kolejną Kampanię Pól Nadziei. Akcja ma na celu pomoc Hospicjum im. św. Matki Teresy z Kalkuty.

Już za kilka dni wolontariusze ruszają z pomocą poprzez przeprowadzenie w naszym liceum zbiórki pieniędzy na hospicjum w Kielcach oraz zbiórki przyborów toaletowych dla bezdomnych.

Więcej na temat Pól Nadziei:

https://www.emkielce.pl/kosciol/kampania-pola-nadziei-rozpoczeta-wolontariusze-zasadzili-zonkile