Rekrutacja
Hugon Kołłątaj
rekru
hugon
Slide
Slide
szkola
previous arrow
next arrow
 

Matematyczna liga mistrzów

Drużyna pińczowskiego liceum w składzie P. Krawczyk, A. Wdówka, D. Szostak, K. Zarzycki, S. Biernacki, L. Pasternak zajęła II miejsce w MECZACH MATEMATYCZNYCH dla szkół ponadpodstawowych w województwie świętokrzyskim. Od grudnia 2021 r. do czerwca 2022 r. uczniowie “Kołłątaja” z powodzeniem uczestniczyli w meczach matematycznych w ramach Matematycznej Ligi Mistrzów organizowanej przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach, Kuratorium Oświaty w Kielcach oraz Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego. Nasza drużyna z wynikiem 100% zakwalifikowała się do III etapu, który składał się z trzech części. Ćwierćfinał odbył się 18 maja i polegał na rozwiązaniu testu online, a do półfinału zakwalifikowano 8 drużyn, w tym naszą drużynę (wynik 95%). Mecze półfinałowe zorganizowano 6 czerwca w ŚCDN w Kielcach, gdzie rozegrano cztery mecze. W finale (15 czerwca) w UJK w Kielcach nasza drużyna zajęła II miejsce, prowadząc do ostatniego zadania. Mecze dostarczyły uczniom dużo emocji i doskonaliły umiejętność współpracy w grupie. Koordynatorem konkursu MECZY MATEMATYCZNYCH na terenie szkoły była p. Beata Oleksy, która uczestniczyła w wielu spotkaniach koordynatorów i organizatorów meczów oraz w komisji konkursowej półfinału i finału w Kielcach, a także towarzyszyła zespołowi. Nauczycielki uczniów wchodzących w skład drużyny: p. Mirosława Tutaj i p. Beata Oleksy wspomagały uczniów przed rozgrywkami, udzielając wskazówek i rad merytorycznych oraz taktycznych. Wszystkim uczniom z drużyny gratulujemy sukcesu i życzymy dalszych wspaniałych wyników!