Rekrutacja
Hugon Kołłątaj
rekru
hugon
Slide
Slide
szkola
previous arrow
next arrow
 

Obchody Dnia Edukacji Narodowej

13 października był w pińczowskim ,,Kołłątaju” okazją do uroczystych obchodów Dnia Edukacji Narodowej, ale także do złożenia ślubowania klas pierwszych. Pierwszoklasiści poprzez ten gest stali się pełnoprawnymi członkami społeczności naszego liceum. Nauczyciele i pracownicy oświaty otrzymali wiele serdecznych życzeń i słodkości z okazji tak znamienitego święta. Uczniowie klasy II A (Kacper Kłos, Jan Łata i Bartłomiej Kurek) przygotowali scenkę kabaretową, Martyna Miszczyk zaśpiewała piosenkę Oliwii Wieczorek ,,Nie zapomnij”, a Weronika Błach zaprezentowała układ taneczny. Największą radość wszystkim sprawiła jednak wizja dnia wolnego – 14 października, który od 27 kwietnia 1972 roku obchodzony jest jako Dzień Edukacji Narodowej. Należy wspomnieć, że święto to zainicjowała Komisja Edukacji Narodowej w roku 1773 , w pracach której uczestniczył patron naszej szkoły – Hugo Kołłątaj.