Rekrutacja
Hugon Kołłątaj
rekru
hugon
Slide
Slide
szkola
previous arrow
next arrow
 

Projekt „My młodzi obywatele Tobie Ojczyzno”

Pińczowski ,,Kołłątaj” dołączył do projektu „My młodzi obywatele Tobie Ojczyzno”, który obejmuje przygotowanie szeregu inicjatyw głównie dla uczniów placówek oświatowych: szkolenia strzeleckie, strzelanie z broni palnej, zasady organizacji schronów i alarmowania o zagrożeniu z powietrza czy przygotowanie tzw. „plecaka przetrwania”. Elementami przedsięwzięcia są m.in. konkursy strzeleckie dla uczniów świętokrzyskich szkół, konferencja edukacyjna, a także promocja filmu instruktażowego. W naszej szkole odbyły się już warsztaty pro obronne, a drugą inicjatywą, w której uczestniczyliśmy, był konkurs strzelecki dla szkół średnich z woj. świętokrzyskiego. Dwukrotnie stawiliśmy się w Kielcach na Strzelnicy GT6, której właścicielem jest były reprezentant Polski w piłce ręcznej i były zawodnik VIVE Targi Kielce pan Grzegorz Tkaczyk. Uczniowie mieli okazję chwilę porozmawiać ze znakomitym sportowcem i zrobić sobie pamiątkową fotkę.
Skład drużyny LO im. Hugona Kołłątaja:
3.11.2022
1. Katarzyna Rolińska 2a
2. Tymon Stępień 1c
3. Igor Bartosik 2b
4. Kamil Kłębek 2b
5. Anna Wójcik 1b
7.11.2022
1. Maciej Pikul 1a
2. Kacper Wites 2a
3. Zuzanna Domagała 2a
4. Hanna Dziadek 2b
5. Piotr Adamczyk 1b
Uczniowie oddali strzały z broni krótkiej i długiej z nabojami ostrymi. Według słów instruktorów, spisaliśmy się bardzo dobrze, ale na oficjalne wyniki wszystkich 14 szkół należy poczekać do 25 listopada.
Gratulujemy naszym uczniom postawy „celnego oka” i niewątpliwie ciekawej przygody na strzelnicy.

ORGANIZATORZY PROJEKTU:
Stowarzyszenie PASSA
Kuratorium Oświaty w Kielcach
Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach
Policja Świętokrzyska
Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

Uczniowie pińczowskiego ,,Kołłątaja” zajęli 3 miejsce w konkursie strzeleckim, który został przeprowadzony w ramach projektu „My młodzi obywatele Tobie Ojczyzno”. Wręczenie nagród odbędzie się 25.11.2022 r. w Kielcach.
Grarulujemy!!!