Pan Krzysztof Marszalik urodził się 20.05.1957 r. w Tuchowie. Najpierw pracował w SP w Gackach, SP nr 1w Pińczowie, a od roku 1992r. był nauczycielem wychowania fizycznego w Liceum Ogólnokształcącym im. Hugona Kołłątaja w Pińczowie, aż do 30 marca 2020 r., gdy Jego 28- letnią praca na rzecz wspólnoty szkolnej i wspólnego dobra została nagle przerwana….
Do najważniejszych osiągnięć Pana Krzysztofa Marszalika należy zdobycie w 2007 r. dyplomu studiów podyplomowych trenera II klasy z piłki siatkowej, a następnie trenera I klasy, a także założenie w 1993 r. Klubu Olimpijczyka „Olimpionik” (z certyfikatem PKOl nr 13). W 1997 r. Pan Krzysztof Marszalik został członkiem Federation International Cinema Television Sportif (FICTS) w Mediolanie, w 1999 r. skarbnikiem tej organizacji. Współpracował z wieloma stacjami telewizyjnymi, reżyserami filmów o tematyce sportowej. W 2003 r. był również członkiem delegacji FICTS, która wręczyła w Watykanie Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II najwyższe wyróżnienie Federacji, jakim jest Girlanda Honorowa. Należy także wspomnieć, że był członkiem Polskiego Towarzystwa Medycyny Sportowej oraz Europejskiego Klubu Kolekcjonerów Pamiątek Olimpijskich. Stale współpracował z MKOl, PKOl, Muzeum Olimpijskim w Lozannie, klubami Olimpijczyka, otrzymując wielokrotnie podziękowania za działalność i organizację przedsięwzięć o charakterze sportowym, promujących ideę olimpijską, corocznie uczestniczył w Dniach Olimpijczyka i Międzynarodowych Turniejach Klubów Olimpijczyka w Siatkówce i Tenisie Stołowym. Kapituła 44. Konkursu Fair Play PKOl w 2010 r. zdecydowała przyznać Panu Krzysztofowi Marszalikowi Wyróżnienie za promocję wartości fair play, ponieważ wpisywał edukację olimpijską z jej naczelną zasadą Fair Play w codzienną treść swojej pracy z uczniami, otrzymał również złoty i srebrny medal „Za zasługi dla Polskiego Ruchu Olimpijskiego”, w 2016 r. brązową odznakę „Za zasługi dla sportu” od Ministra Sportu i Turystyki., natomiast w 2019 r. został odznaczony Złotym Medalem PKOI.
Pan Krzysztof Marszalik miał wiele zainteresowań, pasjonował się również filmem. W 2010 r. napisał scenariusz do filmu „Ablacja arytmii”, który otrzymał wyróżnienie na 28 Międzynarodowym Festiwalu FICTS w Mediolanie. W 2019 r. otrzymał dyplom MKOl za wybitne przyczynianie się jako wolontariusz do rozwoju sportu, a także medal 25-lecia FICTS za wkład w rozwój filmu sportowego. W swoim kochanym mieście organizował spotkania ze znanymi, ciekawymi osobami i to z Jego inicjatywy odbył się przegląd filmów dokumentalnych poświęconych siatkówce autorstwa Wojciecha Jędrzejewskiego.
Szczególnie istotna była praca dydaktyczna Pana Krzysztofa Marszalika z młodzieżą ,,Kołłątaja”, w ramach której od 1993 r. organizował Turniej im. Złotej Drużyny Huberta Wagnera w siatkówce dziewcząt i chłopców szkół średnich, któremu patronował Polski Komitet Olimpijski oraz FICTS. Należy podkreślić, że na turnieju jako goście pojawiali się wybitni polscy olimpijczycy, a dzięki Jego staraniom sportowcy Liceum honorowani byli licznymi nagrodami rzeczowymi przekazywanymi na Jego ręce m.in. przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Jego zaangażowanie pracę z licealistami zostało nagrodzone II miejscem w plebiscycie ,,Echa Dnia” Nauczyciele Na Medal w powiecie pińczowskim w kategorii szkoły ponadpodstawowej, a także wyróżnieniami resortowymi: Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Medalem Złotym za długoletnią Służbę, Nagrodą Kuratora Oświaty, Nagrodami Starosty Pińczowskiego oraz Nagrodami Dyrektora Liceum.
O wielkim sercu Pana Krzysztofa Marszalika i niezwykłej empatii świadczy fakt, że zdobyte trofea od znanych sportowców światowego formatu przekazywał na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Organizował również wyjazdy młodzieży na zawody sportowe do zaprzyjaźnionych szkół w kraju i zagranicą, a szczególnie intensywnie współpracował z Liceum M.Curie- Meda w Mediolanie oraz z XXXIV Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Miguela de Cervantesa w Warszawie.
Pan Krzysztof Marszalik niewątpliwie rozsławiał swą pasją Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja, Pińczów, a także całe Ponidzie w Polsce i za granicą.