Rekrutacja
Hugon Kołłątaj
rekru
hugon
Slide
Slide
szkola
previous arrow
next arrow
 

Zapisy na zajęcia karate pińczowskim ,,Kołłątaju”

Uczniowie naszego liceum mają możliwość uczestniczenia w nieodpłatnych treningach oryginalnego karate. Zajęcia będą odbywać się raz w tygodniu, a chętni mogą zapisywać się w kantorku nauczycieli wychowania fizycznego. Warto wspomnieć, że w dniach 6 – 27 sierpnia reprezentacja polskiego Shorin-Ryu Karate przebywała po raz kolejny na Okinawie w Japonii, gdzie wzięła udział w stażu szkoleniowym Karate i Kobudo prowadzonym przez sensei Kenyu Chinena – 10 dan – oraz w Międzynarodowym Festiwalu Sztuk Walki „Budo no Bugei”. W specjalistycznych treningach wzięli udział karatecy z Azji, Ameryki, Australii i Europy, w tym 30-osobowa grupa z Polski oraz dwie nauczycielki naszego liceum Dorota Wites (6 Dan Karate, 2 Dan Kobudo) i Ilona Wilk ( 2 Kyu Karate, 5 Kyu Kobudo). Renshi Dorota Wites weszła w skład międzynarodowej ekipy demonstrującej Karate i Kobudo w ramach festiwalu. Na widowni było wielu renomowanych mistrzów karate oraz władze Prefektury Okinawy, a pokazy były szeroko relacjonowane w japońskich mediach. Karate powstało na Okinawie i tu mieszkają eksperci tej sztuki walki, więc występ przed taką publicznością jest nobilitacją i zaszczytem. Zapraszamy na trening!