Rekrutacja
Hugon Kołłątaj
rekru
hugon
Slide
Slide
szkola
previous arrow
next arrow
 

Świętokrzyska Giełda Szkół Ponadpodstawowych

22 marca nasza szkoła wzięła udział w Świętokrzyskiej Giełdzie Szkół Ponadpodstawowych w Powiecie Pińczowskim koordynowanej przez Kuratorium Oświaty w Kielcach. Wydarzenie dało nam możliwość zaprezentowania się przed uczniami szkół podstawowych z najbliższych okolic i zachęcenia ich do wyboru „Kołłątaja”. Poza licznymi rozmowami z ósmoklasistami i prezentacją Liceum przez uczniów: Mateusza Madeja, Macieja Pikula, Piotra Adamczyka oraz Kacpra Kłosa, przygotowaliśmy stoiska, na których zainteresowani mogli uzyskać więcej informacji o szkolnym wolontariacie, wymaganiach rekrutacyjnych, organizowanych wycieczkach, sukcesach naukowych młodzieży z Hugona, współpracy LO ze Związkiem Strzeleckim „Niepodległość” oraz sportowych zajęciach pozalekcyjnych organizowanych przez naszych nauczycieli WF: Rafała Sobolewskiego, Marcina Karpińskiego (siatkówka).  Dorotę Wites – mistrzyni karate- wraz ze swoimi podopiecznymi nie tylko opowiadała o sprzęcie, który jest wykorzystywany w trenowanej przez nią dyscyplinie, ale także pokazywała jego zastosowanie. Giełdzie była także obecna drużyna siatkarska jeżdżąca na wiele, nawet międzynarodowych, turniejów, która przyciągnęła uwagę młodszych kolegów i koleżanek. Uczniowie podstawówek mogli również obejrzeć nasze szkolne kroniki, aby zobaczyć, jak prężnie działamy, ale jeszcze większą atrakcją był opowiadający o nich Stańczyk w towarzystwie samego ks. Hugona Kołłątaja!

Drodzy Ósmoklasiści, czekamy na Was z otwartymi ramionami!