Rekrutacja
Hugon Kołłątaj
rekru
hugon
Slide
Slide
szkola
previous arrow
next arrow
 

Obchody Narodowego Święta Niepodległości

W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości 2022 r. Liceum Ogólnokształcące im. H. Kołłątaja w Pińczowie uroczyście celebrowało obchody 11 listopada. W uroczystości udział wzięli zaproszeni goście: poseł na Sejm RP, Wojewoda Świętokrzyski, Starosta i Wicestarosta Pińczowski, Wiceburmistrz Pińczowa, samorządowcy z terenu powiatu pińczowskiego, dyrektorzy jednostek samorządowych, grono pedagogiczne oraz cała społeczność szkolna. Okolicznościowy występ uczniów naszej szkoły upamiętnił odzyskanie niepodległości przez Polskę w 1918 roku oraz wkład mieszkańców Ponidzia w walkę o wolność naszej ojczyzny. Wiersze i pieśni patriotyczne zaprezentowali przedstawiciele wszystkich klas naszej szkoły. Gościem specjalnym był pasjonat historii p. Janusz Głombiński z Pawłowic, który opowiadał o Józefie Piłsudskim i odzyskaniu przez Polskę niepodległości po wielu latach niebytu na mapie świata. Obecność nas wszystkich w tak ważnym wydarzeniu pokazuje, że bycie patriotą to nie tylko działanie dla dobra ojczyzny, gotowość poświęcenia się dla niej, ale również poczucie, że wszyscy jesteśmy jej częścią. Na zakończenie pani dyrektor A.Golik podziękowała za wspólne świętowanie.