Rekrutacja
Hugon Kołłątaj
rekru
hugon
Slide
Slide
szkola
previous arrow
next arrow
 

Ogólnopolska Olimpiada Retoryczna

Nowy 2024 rok rozpoczyna się sukcesami naszych uczniów. 8 stycznia w Kielcach, w budynku Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli odbył się okręgowy etap Ogólnopolskiej Olimpiady Retorycznej. Wśród 12 przedstawicieli świętokrzyskich szkół średnich, którzy zostali laureatami etapu szkolnego, w zmaganiach uczestniczył uczeń klasy 2c naszego liceum, Mateusz Madej, któremu w przygotowaniach pomagała Pani Wiesława Michalska, polonistka pińczowskiego Kołłątaja. Zadaniem Mateusza było wygłosić mowę argumentacyjną na wybrany przez siebie temat. Podczas olimpiady należało wykazać się umiejętnościami perswazji, logicznego myślenia i zastosowania odpowiednich środków retorycznych. Niezwykle ważnymi elementami były również dykcja, dobór słownictwa, ton głosu i tempo. Występów nie można było nagrywać, jednak z przecieków wiemy, iż Mateuszowi poszło bardzo dobrze, a konkurencję pozostawił daleko w tyle. Gratulujemy Mateuszowi i z niecierpliwością oczekujemy na wyniki!