Rekrutacja
Hugon Kołłątaj
rekru
hugon
Slide
Slide
szkola
previous arrow
next arrow
 

Okręgowy etap LIV Olimpiady Literatury i Języka Polskiego

3 lutego 2024 r. uczniowie „Kołłątaja” wzięli udział w etapie okręgowym LIV Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, który odbywał się na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Nasze liceum reprezentowali: Klaudia Wleciał z klasy I A, Adam Grabiwoda z klasy II A, Karol Wachowicz z klasy II A przygotowani przez p. Ilonę Wilk oraz Milena Kasza z klasy III A przygotowana przez p. Wiesławę Michalską. Na okręgowym szczeblu zawodów nasi uczniowie przystąpili do dwóch części rywalizacji: literackiej polegającej na napisaniu rozprawki lub interpretacji na jeden z 10 tematów oraz językowej polegającej na rozwiązaniu testu. Aby zakwalifikować się do kolejnego, ustnego, etapu, licealiści muszą uzyskać co najmniej 30 pkt. za rozprawkę i 20 pkt. za część gramatyczną. Trzymamy kciuki i z niecierpliwością czekamy na wyniki naszych uczniów, które zostaną opublikowane już 13 lutego na stronie głównej Olimpiady.